Bloodmoon - Supportforum

Vissza   Bloodmoon - Supportforum > Board Archives > Archive Game & Support

Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-10-25, 17:29   #1
farkaslány
Junior Member

Összes hozzászólás: 2
Alapbeállítás Általános észrevételek

sziasztok!
nekem teljesen új még ez a játék, nem ismertem az eredeti verziót, és így meglehetősen ködös volt elindulni, hogy pontosan nem lehet utánajárni sehol, hogy hogyan is érdemes játszani a játékkal, gondolok az alapvető stratégiákra, hogy például miből mennyit érdemes csinálni. például jó-e egyből felszaladni huszonakárhanyadik szintre, vagy csak lépésben, a sírásónál is dolgozgatni, gyűjtögetni, meg ilyenek. szerintem kellene egy általánosabb és kicsit átfogóbb leírás a játékban elérhető célokról, és a játék menetéről, hogy egy leendő játékos is képbe kerüljön, még mielőtt belép. szóval én kicsit kevésnek találom, hogy a kezdőlapon csak pár sor van a lényekről, hiába minden szuperlátvány.

de van néhány konkrét kérdésem, illetve észrevételem is már a játékkal kapcsolatban, ha nem gond, pontokba szedtem:
1. falkatársam is jelezte, hogy eléggé kényelmetlen megoldás, hogy a falkába csak tízesével lehet pénzt pumpolni. nem lehetne valahogy konkrét számokat beírni, vagy egy lenyíló listából kiválasztani inkább egy tízzel osztható számot, ha már tíz...
2. falkánk üzenőfala akkor lett elveszett ablak, mikor bővültünk. mármint feltűnő lett az igény, hogy vissza lehessen nézni a chat-ablakba íródott szöveget. inkább valami üzenőfal kéne, vagy legalább valami falkán belüli bónusz üzenetküldési lehetőség, mert nyilván nem leszünk ott egyszerre, és ha hozzávesszük, hogy tízesével lehet befizetni, és az oda is beíródik...
3. az általam elküldött üzeneteket a játékon belül miért nem tudom megnézni?
4. ha már leírás nincs is a játékszabályokról, jó lenne tudni, hogy milyen időközönként támadhatok meg valakit kövek nélkül. valami lábjegyzet szerintem elférne valahol, ha már az aréna fülre kattintok.
5. hiúsági kérdés a vérfarkas külsőt nem lehet megváltoztatni? amikor csatázok, elég félelmetes fejem van, és messze nem emlékeztet arra a karakterre, akit emberi mivoltomban választottam. mármint a vámpírok és a vadászok harc közben ugyanúgy néznek ki, mint a karakterlapjukon, csak a farkasok néznek ki egyenfarkasnak?
6. a menedéknek van valami célja? elkezdtem fejlesztgetni, de nekem nem tűnt fel, hogy értelme lenne, vagy hogy mennyibe kerül. ha mégis pénzes, akkor nem vettem észre, és akkor nem nyomom tovább.
7. karaktert hogyan lehet törölni? egyelőre még eljátszok vele, de ha hosszabb távon nem lesz sikerélmény, vagy ha egyszerűen időm nem lesz rá, akkor inkább törölnék majd, mint hogy hagyjam sodródni a játékban.

köszönöm a lehetőséget, és várom az okosítást!
farkaslány nem elérhet?  
Régi 2011-10-25, 17:36   #2
Vampir
Senior Member

Vampir logója

Összes hozzászólás: 97
Alapbeállítás

1.kérdésre:a chat-re /gold [kívánt mennyíség]
4.kérdésre.:15 percenként támadhatsz vérkő nélkül
7.kérdésre:Beállítások és Törlés (majd ki kell töltögetni az adatokat )
Ezekre tudom a konkrét választ
Nos,az új frissítés sokaknak beütött köztük nekem is.Ezért már nem játszok. 42-esen hagytam abba S2-n PrinceLord névvel.Fórumra néhányszor még felnézek.2011.12.29. a BloodMoon-os pályafutásom vége.Üdvözlet mindenkinek!Sok sikert a továbbiakban is.

Utoljára módosítva: Vampir által : 2011-10-25 17:37
Vampir nem elérhet?  
Régi 2011-10-25, 17:37   #3
farkaslány
Junior Member

Összes hozzászólás: 2
Alapbeállítás

köszönöm
oppsz, a pénzelés még mindig nem megy. mi a pontos "képlet", szöveg, amit be kell írni? a perjel is kell?
ok, megvan, kell: pl.: /gold 10

Utoljára módosítva: farkaslány által : 2011-10-25 18:00
farkaslány nem elérhet?  
Régi 2011-10-25, 19:11   #4
Atrox
Junior Member

Összes hozzászólás: 20
Alapbeállítás

2. válasz: kattints bele a chat-be, és utána a felfele nyíllal görgetheted felfelé a szöveget, így visszaolvashatod.
Atrox nem elérhet?  
Régi 2011-10-27, 16:30   #5
Brotak
Junior Member

Összes hozzászólás: 4
Alapbeállítás Küzdelem

Nem tudtam, hogy hova írjak az észrevételemmel kapcsolatban, de ezt a helyet találtam a legmegfelelőbbnek. Nem akartam új témát nyitni.

Na szóval: volt egy csatám, amelynek eredménye nem lett teljesen korrekt, mert kikaptam.
Ezzel még nem is lenne gond, viszont minden statom több mint 10-el nagyobb volt, mint az ellenfélé és amikor lezajlott a küzdelem ez a szöveg fogadott:

"Ellenfelednek csak szerencséje volt, semmi több"

http://kepfeltoltes.hu/111027/K_zdel...toltes.hu_.jpg

Jó tudni, hogy olyan stat is van, hogy: szerencse., mindenesetre én ezt hibának fogtam fel.
Hozzátenném, hogy az ellenfél fegyvere sem volt annyival ütősebb, hogy a kettőnk között lévő különbséget áthidalja.

Remélem, hogy nem lesz túl gyakran ilyen irreális végeredmény, mert akkor el fog menni a kedvem a játéktól.
Brotak nem elérhet?  
Régi 2011-10-28, 16:58   #6
Khali
Junior Member

Khali logója

Összes hozzászólás: 9
Alapbeállítás

Hali.2 problémám lenne:

1. A falkában mért 11 szintűnek ír? oO
2. Néha miért tűnik el a kép és tiszta sötétség lesz?
Régi 2011-10-28, 18:23   #7
Saphira
Senior Member

Saphira logója

Összes hozzászólás: 162
Üzenetküldés ICQ-n keresztül Saphira részére
Alapbeállítás

Nagyon is elképzelhető, hogy a Flash Playered vacakol.

Olyan vagyok mint a tej.. Selymes és finom, de ha úgy akarom besavanyodok és úgy megfosatlak hogy a lelked egy porceláncsészébe fröcsköl... -_-"
~Mello... You are my attractive angel.
~Saphira... You are my pathetic and weak girlfriend.
~M... Mello. You love me?
~Yes. I love you bitch.
~Oh.. Oh my god! K.. Kiss me!
~Nhg... I... I don't believe it!

Mello Mania
Profilom
Saphira nem elérhet?  
Régi 2011-10-31, 15:31   #8
Ezermester
Junior Member

Összes hozzászólás: 1
Alapbeállítás

Hali!
Nem csak ez a pár alapstat számít a küzdelemben. Számít a páncélzat is, plusz alapból több volt az élete az ellenfelednek, azt írtad valamivel a fegyvere is jobb volt és gondolom az ügyesség valószínűleg %-ban generál egy számot, hogy mekkora az esélyed a találatra. Legyen például 60% neked és 58% ellenfelednek. Könnyen lehet, hogy szerencsésebb és többször talál el téged, ami pont a győzelemhez kell, mivel a gép nem úgy fogja számolni, hogy 100 ütésből 60szor tudnád te megütni őt ő meg csak 58szor. Valószínűleg ez a szám teljesen más lenne, mivel minden ütés előtt újraszámol.
Tehát kis különbségeknél a "gyengébbnek" is van esélye. Remélem érthető voltam. De persze ez nem 100% hogy így van, de némely hasonló játéknál igen.
Üdv, Ezermester.
Ezermester nem elérhet?  
Régi 2011-10-31, 15:38   #9
Mikecs
Junior Member

Mikecs logója

Összes hozzászólás: 19
Alapbeállítás

Igazából én már csak azt nem értem, hogy mi alapján dől el, hogy ki kezdi a támadást.
Arra rájöttem, hogy a Megtisztítás/Átok/Ordítás az alapján van kinek sebez többet, de azt hittem az is kezdi az ütéseket, akinek nagyobb ez, mert eddig nagyon úgy volt. De ma nyomtam egy világtérképet és egy nagyon csúnya 35ös vámpír volt az ellenfél. Minden statom nagyobb volt az övénél, kivéve a Karizmám, és mégis ő ütött először.
Most akkor vagy a szint alapján ütsz először (ő 35, én 32), vagy a karizma alapján? Vagy van valami amit nem figyeltem? Valakinek valami ötlete van esetleg?

Mindenki fél valamitől, mert aki nem, az hülye!

Karakter Név: Mikecs
Szint: 4X
Rend: SanTa cRuz
Mikecs nem elérhet?  
Régi 2011-10-31, 16:48   #10
Vampir
Senior Member

Vampir logója

Összes hozzászólás: 97
Alapbeállítás

Szerintem a világtérképes küldiknél az ellenfél üt mindig először.Én ezt vettem észre
Nos,az új frissítés sokaknak beütött köztük nekem is.Ezért már nem játszok. 42-esen hagytam abba S2-n PrinceLord névvel.Fórumra néhányszor még felnézek.2011.12.29. a BloodMoon-os pályafutásom vége.Üdvözlet mindenkinek!Sok sikert a továbbiakban is.
Vampir nem elérhet?  

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai